İngilizce B2 Seviyesi

İngilizce testi B2 (Üst-Orta)

b2_level_english

Uzmanlık alanındaki teknik tartışmalar da dahil olmak üzere, hem somut hem de soyut konulardaki karmaşık metinlerin ana fikirlerini anlayabilir. Her iki taraf için de zorlanma olmadan, anadili İngilizce olan kişilerle düzenli etkileşimi oldukça mümkün kılan bir derece akıcılık ve kendiliğindenlik ile etkileşime girebilir. Çok çeşitli konularda açık, ayrıntılı metinler üretebilir ve çeşitli seçeneklerin avantaj ve dezavantajlarını vererek güncel bir konuya bakış açısını açıklayabilir.

B2 İngilizce seviyesi, iş yerinde İngilizce çalışabilmenizi sağlar ve tabii ki de uluslararası iş yerlerinde ana dili İngilizce olmayan ve İngilizce konuşanların çoğu bu İngilizce seviyesindedir. Ancak B2 İngilizce seviyesinde çalışan bir kişi, kendi alanı dışında konuşurken anlam farklarını tam olarak ayarlayamayacaktır. Aynı zamanda konuşma esnasındaki ince anlamları ve ima edilen şeyleri de kaçırabilir. Resmi CEFR ilkelerine göre B2 İngilizce seviyesindeki bir kişi:

  1. Kendi uzmanlık alanındaki teknik tartışmalar dâhil olmak üzere, hem somut hem de soyut konulardaki karışık metinlerin ana fikirlerini anlayabilir.

  2. Ana dili İngilizce olanlarla yapılan konuşmalarda, her iki taraf için de kasılma yaratılmadan iletişim sağlamayı mümkün kılan bir akıcılık ve spontanelik seviyesinde etkileşime geçebilir.

  3. Geniş yelpazedeki konularda net ve ayrıntılı metinler üretebilir ve tartışmalı bir konu ile ilgili çeşitli avantaj ve dezavantaj seçenekleri sunarak görüşünü açıklayabilir.Whatsapp Destek

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?