En iyi İngilizce öğrenme teknikleri

Adım adım İngilizce öğrenmeye nasıl başlamalı

İngilizce öğrenmek istiyorsanız ama nerede başlayacağınızı bilmiyorsanız bu yazımızı sonuna kadar okumanızı sizlere şiddetle tavsiye ediyorum. Bu yazımızda 0’dan İngilizce nasıl öğrenilir, İngilizce nasıl kolay bir şekilde geliştirilebilir bunlardan bahsedeceğiz. Adım adım İngilizce öğrenmeye nasıl başlanmalı bu yazımızda detaylı bir şekilde ele alacağız. İngilizcesini geliştirmek isteyenlere özel olarak İngilizce en iyi şekilde nasıl pratik yapılabileceği hakkında detaylı bilgiler vermeye çalışacağız.

İngilizce öğrenmeye nasıl başlanmalıdır

Sürekli olarak sıklıkla sorulan soru İngilizce öğrenmeye nasıl başlanacağıdır. Özellikle İngilizce öğrenmeye yeni başlayacaklar için oldukça kafa karıştırıcı bir durumdur. İngilizce öğrenmeye başlamak için ilk adım sizlerin kararlılığıdır. Kişi yeteri kadar kararlı olmadığı takdirde İngilizce öğrenmesi mümkün gözükmemektedir. Bu yüzden öncelikle kararlı olup olmadığınızı kendi kendinize sorgulamanız gerekmektedir.

İngilizce öğrenmek sabır isteyen uzun bir süreçtir, kendinize belirlediğiniz hedeflere ulaşmak için kararlı ve azimli bir şekilde çalışmalısınız. Bu kararlılık zamana azalmaya eğim gösterebileceği için motivasyonunuzu koruma önem göstermelisiniz. Bunun için kendinize kısa vadeli hedefler koymalısınız. Direk olarak mükemmel şekilde İngilizce konuşmak çok uzun bir zaman dilimi içerisinde gerçekleşeceği için siz bu hedefe ulaşamadan muhtemelen sıkılacaksınız veya başaramayacağınızı düşünerek vazgeçmeyi düşüneceksiniz. İşte bu yüzden kendinize kısa vade içerisinde başarabileceğiniz hedefler koymanız size büyük avantaj sağlayacaktır.

İngilizce öğrenmeye küçük adımlar atarak başlayın. Öncelikle sık kullanılan kelimeleri ve kalıplaşmış cümleleri öğrenebilirsiniz bu gibi küçük ama işe yarar bilgileri öğrenmek en iyi başlangıç yolu olarak görülebilir. İngilizce kurslarının başlangıç seviyesindeki kurslarına katılabilirsiniz. Aynı şekilde online başlangıç eğitim kurslarına katılabilirsiniz. Profesyonel eğitim almak İngilizce öğrenmenin en kırılgan olduğu başlangıç aşamasında sizin için faydalı olacaktır. İnternet üzerinde ki ücretsiz kaynaklardan da yararlanabilirsiniz. Aşağıda ki en iyi İngilizce öğrenme tekniklerinde kendinize en uygun olanını bulun ve çalışmaya başlayın.

En iyi İngilizce öğrenme teknikleri

Kelimelere aşina olmaya çalışın

İngilizce öğrenmenin ilk aşaması İngilizce kelime öğrenmekten geçer öyle ki çevrenizde internette gördüğünüz tüm kelimeleri öğrenmeye çalışın. Bu kelimeleri telaffuzları ile birlikte ezberlemeniz size büyük avantaj sağlayacaktır. Kelime bilginiz geliştikçe İngilizce yazılanları daha iyi anlayacaksınız. Size tavsiyem ise İngilizce en çok kullanılan kelimeleri okunuşları ile birlikte ezberlemek olacaktır. Böylelikle İngilizce konuşulan cümlelerde geçen çoğu kelimeyi gördüğünüz zaman tanıyacaksınız ve cümle hakkında genel bir bilgi sahibi olabileceksiniz.

Seviyeniz ölçüsünde İngilizce kitaplar okuyun

Seviyeniz dâhilinde İngilizce kitaplar okuyabilirsiniz. Eğer İngilizce kitap okuyabilecek kadar iyi değilim diye düşünüyorsanız boşuna endişelenmeyin çünkü her seviyede hikâye kitabı bulunmaktadır.  İngilizce kitap üzerindeki bilmediğiniz kelimelerin anlamlarını öğrenerek kelime bilginizi de geliştirebilirsiniz. Burada ki önemli nokta ise kendi seviyenizde sıkılmadan okuyabileceğiniz kitaplar okumak.

İngilizceyi aktif olarak kullanmaya çalışın

Günlük yaşantınızda İngilizceyi aktif olarak kullanmaya çalışın. İngilizceyi günlük yaşantınızda ne kadar kullanırsanız o kadar iyi İngilizce pratik yapmış olursunuz.

Kendinizi sınayın, test edin

Gerek online olarak testlere katılarak gerekse sınavlara katılarak kendinizi sınayın böylelikle kat ettiğiniz yolu görebilir ve daha azimli çalışabilirsiniz.

İngilizce konuşan arkadaşlar edinmek

İngilizce konuşan arkadaş edinmekte İngilizce öğrenen kişiler için oldukça faydalıdır. Tabi herkesin çevresinde İngilizce konuşan birileri olmayabilir ancak bu durumunda çözümü teknolojinin gelişmesiyle birlikte kolaylaştı. İnternet üzerinden İngilizce konuşan arkadaşlar edinmek artık mümkün. İngilizce forumlar ve topluluk siteleri, sosyal medya ve İngilizce chat siteleri yardımı ile sizde İngilizce konuşan birileri ile sohbet edebilirsiniz.

Kendi çevrenizde siz gibi İngilizcesini geliştirmek isteyen kişiler ile birlikte İngilizce konuşmayı deneyebilirsiniz. Karşınızda ki kişi eğer sizden daha deneyimli ise size hatalarınızı söyleyebilir ve sizde hatalarınızı anlayabilir ve düzeltebilirsiniz.

İngilizce gramer bilginizi geliştirin

İngilizce kelime bilginizi artırdıktan sonra İngilizce gramer bilginizi geliştirmeli ve cümle yapılarını kavramalısınız.

İngilizce telaffuzunuzu geliştirin

En önemli nokta burası İngilizce öğrenirken aynı zamanda İngilizce telaffuzunuzu da geliştirmelisiniz. Öyle ki ne kadar gramer bilginiz olursa olsun telaffuz konusunda kötüyseniz İngilizce konuşmaktan çekineceksiniz. Ancak telaffuzunuz iyi olduğu takdirde zevk ile İngilizce konuşabilecek ve kendiniz ile gururlanacaksınız.

 

İngilizce öğrenmek için ne gerekiyor

Çoğu kişi İngilizce öğrenmenin maliyetli bir süreç olduğunu düşünerek yanlış bir yanılgı içerisine düşmektedir. İngilizce öğrenmek için illa ki yurtdışına gitmeniz gerekmez illa ki yurtdışı bir ülkede eğitim görmek veya dil kursuna katılmak oldukça faydalı ancak burada anlatmak istediğim yurtdışına çıkmada da İngilizce öğrenmenin mümkün olduğudur.

İngilizce öğrenmek için bize gerekli olanlar azim, çalışma ve İngilizce öğrenmek için motivasyondur. Bu motivasyonu sağlamak için İngilizce öğrenmenin size sağlayacağı katkıları düşünmeniz bana göre yeterlidir.

İngilizce öğrenmenin altın kuralları

İngilizce öğrenmenin altın kuralları:

  • Sürekli olarak motivasyonu korumak
  • Öğrendiğiniz konu ve kelimeleri tekrar etmek
  • Sürekli pratik yapmak
  • İngilizce öğrenirken keyif almak
  • İngilizce konuşurken hata yapmaktan korkmamak
  • Son kural ise gerçekten çok çalışmak

Bu kuralları yerine getirdiğiniz takdirde İngilizce öğrenememek için önünüzde hiçbir engel kalmayacak.Whatsapp Destek

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?